جشنواره قرآنی بشارت نور برگزار می شود

برگزاری جشنواره تابستانه «همه با هم بخواینم» ویژه کتاب دوستان مشهدی
۷ خرداد ۱۳۹۶
آغاز به کار پایگاه فرهنگی بچه های رمضان در پارک کوهسنگی
۱۰ خرداد ۱۳۹۶

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد هادی فاضل، مدیر فرهنگسرای قرآن و عترت گفت: کیفیت جلسات قرآن به استاد، مکان و فضای جلسه و ایجاد انگیزه نوجوانان وابسته است و از همین رو سازمان برنامه ای برای حمایت از این جلسات در تداوم سال قبل برگزار می کند.
فاضل با اشاره به تلاش سازمان برای حمایت از جلسات قرآنی گفت: در ایام ماه مبارک رمضان جلسات قرآنی متعددی در شهر برگزار می شود و ایجاد انگیزه در مخاطبان یکی از دغدغه های مهم آنها است و در این راستا امسال سازمان جوایز این جلسات را تأمین می کند.
مدیر فرهنگسرای قرآن و عترت اظهار داشت: جوایز مطلوبی برای نوجوانان پسر همانند کتاب، دوچرخه، اسکیت، لوازم ورزشی و … در نظر گرفته شده که به مسئول هر جلسه اهدا می شود تا برای انگیزه بخشی به مخاطبان جلسات از آن بهره مند شوند.
وی تأکید کرد: به هر جلسه بر اساس شاخص هایی که تعیین شده امتیازاتی تعلق می گیرد و به نسبت امتیازات کسب شده برای هر جلسه می تواند از جوایز بیشتری بهره مند شوند.
مدیر فرهنگسرای قرآن و عترت از تدوین محتوای آموزشی برای مدیران این جلسات خبر داد و افزود: کتابچه ای تهیه شده که ۱۴ آیه کاربردی به همراه تفسیر آن و حدیث و داستان مرتبط در نظر گرفته شده و در اختیار مدیر جلسات قرار می گیرد و نوجوانان با حفظ آیات و آشنایی با تفسیر آنها می توانند از جوایز بهتر برخوردار گردند.
فاضل به تبیین اهداف این طرح پرداخت و گفت: یکی از مهمترین اهداف این طرح، تشکیل شبکه جلسات قرآنی است. در ایام ماه مبارک رمضان جلسات قرآنی بسیاری برگزار می شود که شناختی از یکدیگر ندارند در این برنامه همایشهایی برگزار می گردد تا این گروهها با یکدیگر آشنا شوند و برنامه هایی برای تعامل آنها با یکدیگر در نظر گرفته شده است.
علاقه مندان برای بهره مندی از مزایای این طرح می توانند با ارسال کلمه نور به شماره ۳۰۰۰۸۳۳۲ و یا از طریق کانال @Bsharat در این جشنواره قرآنی شرکت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *