تقدیر از قاری ممتاز بین المللی در جشنواره بشارت نور

برنامه های راهپیمایی روز قدس تشریح شد
۲۹ خرداد ۱۳۹۶
آموزش قرآن و تدبر در آن رسیدن به همه علوم و آگاهی هاست
۶ تیر ۱۳۹۶

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، جعفر رئیسیان زاده قائم مقام این سازمان در مراسم اختتامیه جشنواره قرآنی «بشارت نور» با اعلام مشارکت ۳۴۲ محفل و جلسه قرآنی در این جشنواره، افزود: جشنواره بشارت نور با اجرای ۳۴۲ جلسه در سطح شهر مشهد مقدس برگزار شد و از این تعداد جلسه بیشترین تمرکز را در مناطق ثامن، سه و دو شهر داشتیم.
وی اضافه کرد: یکی از برنامه های مشترک در این میان حفظ ۱۴ آیه نورانی قرآن کریم بود که این ۱۴ آیه با توجه به نیازهای نوجوانان و جوانان توسط کارشناسان مربوطه مشخص شده بود و بر این اساس اساتید جلسات قرآنی حاضر در این جشنواره باید در این بخش تفسیر، معنی، محتوا و داستان نهفته در این آیه را به شکلی که نوجوانان متوجه شوند در جلسات بیان کنند که البته نحوه بیان این موضوع در جزواتی که از سوی فرهنگسرای قرآن و عترت توزیع شده بود، بیان گردیده بود.
قائم مقام سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد ادامه داد: پس از اتمام این دوره، آزمونی از تمامی نمایندگان جلسات قرآنی در محل فرهنگسرای قرآن و عترت گرفته شد که از مجموع شرکت کنندگان، ۱۴ نفر شرایط لازم برای اهدای جوایز را به دست آوردند و از این عزیزان در مراسم اختتامیه که امروز برگزار شد با اهدای لوح تقدیر و بن خرید به مبلغ ۲۰۰ هزار تومان تقدیر به عمل آمد.
وی خاطرنشان کرد: از ۱۴ جلسه و محفل قرآنی حاضر در جلسه هم که در شرایط مورد نظر ما از جمله حضور و غیاب، تعداد نفرات، برنامه های جانبی، شرکت در برنامه حفظ آیات موضوعی، حضور در نماز جمعه، برگزاری برنامه های تفریحی و اردویی، برگزاری برنامه های افطار و برنامه هایی از این دست ، جدیت بیشتری داشتند حائز رتبه ها و امتیازاتی شدند ، به صورت ویژه تقدیر شد ، البته از تمام جلسات با توجه به گزارشاتی که از برنامه هایشان برای ما ارسال می کردند ، تقدیر به عمل آمد.
رئیسیان زاده گفت: به تمام برگزیدگان در این جشنواره بن خریدی اهدا شده که سه روز فرصت دارند تا از زیرگذر پارک ملت و از بازار کتاب گلستان اقلام فرهنگی مورد نظر خود را خریداری کنند.
وی در پایان از حضور حدود ۱۰ هزار نفر قاری قرآن و علاقه مند به این حوزه در جشنواره قرآنی «بشارت نور» خبر داد.
گفتنی است، در این مراسم به ۱۴ نفر از قاریان قرآن به نام های مصطفی فاتحی، حمیدرضا محتاجی، محمدحسین ابراهیمی، علی قربانی، محمد حسینی، حامد جوان، محمدرضا نجاتیان، رسول سرمدی، الیاس بیگی، صادق خاوری، صادق یامی، محمدصالح صانعی، محمدمهدی خورشیدی و سید علی عظیمی به عنوان برترین قاریان این جشنواره هدایایی اهدا شد.
همچنین، ۱۴ هیات و جلسه قرآنی با عناوین انصار ولایت، پیروان ولایت، سربازان نوجوان ولایت، مسجد و حسینیه امام رضا(ع)، مسجد جوادالائمه(ع)، هیات منتظران ظهور، مسجد الرسول(ص)، پیروان حضرت ولی عصر(عج)، مسجد فاطمه الزهرا(س)، مسجد امام موسی کاظم(ع)، نیک اندیشان، جلسه حضرت ابوالفضل العباس(ع)، جلسه چهارده معصوم و جلسه سجادیه نیز به عنوان محافل قرآنی برتر این جشنواره معرفی شدند.
شایان ذکر است، سخنرانی آیت الله حائری شیرازی ، برگزاری نمایش ، اجرای سرود و اجرای قرائت قرآن توسط حامد علیزاده قاری برتر کشور از دیگر برنامه های اختتامیه این جشنواره بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *