آموزش قرآن و تدبر در آن رسیدن به همه علوم و آگاهی هاست

تقدیر از قاری ممتاز بین المللی در جشنواره بشارت نور
۶ تیر ۱۳۹۶
باید ۱۰ میلیون حافظ قرآن داشته باشیم
۶ تیر ۱۳۹۶

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، حضرت آیت الله محی الدین حائری شیرازی در مراسم اختتامیه جشنواره قرآنی «بشارت نور» که در مشهد مقدس برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: عصر ما عصر آگاهی، دوری از تعصبات جاهلیت، اعتراف به واقعیت‌ها، ظاهر شدن گوهر حقیقی، کنار گذاشته شدن انسان‌های مدعی است و در این عصرحقیقت قرآن آشکار می شود.
وی با بیان اینکه هیچ چیز عوض نمی‌شود و تنها انسان از خواب غفلت بیدار می‌شود، ابراز کرد: تورات و انجیل از جامعه حذف شد و در کنیسه و کلیساها قرار گرفتند، این امر از تاثیرات علم بود، عصر ما عصری است که این علوم انسانی و بشری به آخر خط می‌رسد و علوم الهی درخشش پیدا می‌کند.
آیت‌الله حائری شیرازی در ادامه افزود: دانشمندان مسیحیت و یهودیت را حذف کردند، همین افراد زمامداری را از علوم رایج قرآنی فرا می‌گیرند و به دین حقیقی و زنده، یعنی قرآن و اهل‌بیت(ع) می‌سپارند، قرآن در عصر ما کشف می‌شود که چه گوهری است.
امام جمعه اسبق شیراز با اشاره به اینکه تورات و انجیل مخالف کروی بودن زمین بودند، ابراز کرد: قرآن کریم در سوره شمس به زیبایی بیان می‌کند که مسئله، مسئله آمد و رفت خورشید در شب و روز نیست، بلکه مسئله آشکار شدن خورشید در روز و پنهان شدن در شب است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه همه چیز اسلام علمی است، تشریح کرد: قرآن مطلب غیر علمی ندارد، هرچه را که قرآن رد می‌کند، علم تصدیقش می‌کند و می‌دانیم که ربا حرام است و به طور حتم در آینده دانشمندان دلایلی علمی در خصوص حرام بودن ربا می‌آورند و از اینکه اسلام با ربا مخالف بود، تقدیر و تشکر خواهند کرد.
وی اضافه کرد: دانشمندان روزی می‌آیند و می‌گویند زندان برای دزد مکان اصلاح کننده‌ای نیست بلکه زندان دانشگاه آموزش دزدی، محل فاسد شدن افراد و فروپاشی خانواده‌ها است، در نتیجه مجازات زندان نامعقول‌ترین مجازات است.
آیت‌الله حائری شیرازی با بیان اینکه امام زمان(عج) می‌آید و با استقبال عمومی مردم روبه‌رو خواهد شد، اظهار کرد: زمین با اشتیاق مکانی برای سکونت او فراهم می‌کند و جهانیان با استقبال با ایشان روبه‌رو می‌شوند.
امام جمعه اسبق شیراز مسئولان جلسات قرآنی را مورد خطاب قرار داد و تشریح کرد: کسانی که در امور قرآنی برای نوجوانان در ماه مبارک رمضان فعالیت کردند و جوانان را از جلسه قرآنی با این کتاب آسمانی آشنا کردند، کار بسیار حائز اهمیتی انجام دادند، اما بدانید این قرآن‌آموزان از پیش شما خواهند رفت.
عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: این قرآن‌آموزان برای کشف حقایق وارد عرصه تفکر می‌شوند، این همه شهید نشانه آگاهی و رشد انسان‌ها است، علاوه بر این نقشه های برون مرزی که زمینه بدنامی اسلام را ایجاد می‌کنند، بستر ظهور امام زمان(عج) را مهیا می‌کنند.
وی تصریح کرد: حزب‌الله لبنان و استقامت کنندگان کشور ما مشخص می‌کنند که تربیت شدگان امامان ما از چه قماشی هستند، مسیحی‌ها با دیدن اخلاق و ادب حزب‌الله به یکدیگر سلام می‌کنند و در مقابل آثار تلخ میوه داعش را می‌بینند و این گروه را لعنت می‌کنند.
این استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه جوانان به همین زودی ما را پشت سر گذاشته و به دنبال کشف حقایق قرآنی وارد عرصه تفکر و تدبر می شوند، اظهار داشت: این همه شهدا که در عصر ما به دست آمده نشانه آگاهی و رشد انسان هاست و در واقع گروهی هم که بمب به خود می بندند و ضمیر بدنامی اسلام و علمای اسلام و اصل برنامه اسلام را فراهم می کنند آن ها هم به یک قسم، بستر برای آمدن امام زمان(عج) ایجاد می کنند چرا که می گوید مخالفان امام زمان(عج) اینقدر بی منطق و خونخوار هستند و اگر این کشتارها نباشد اهل عالم متوجه نمی شوند که تکفیری ها که از عصر معاویه به وجود آمدند تا چه حد بی بصیرت و کوردل هستند.
آیت الله حائری شیرازی با اشاره به جریان تکفیری و داعش، گفت: معاویه همه مردم را مجبور به لعن بر علی بن ابی طالب کرده بود و این شروع راه تکفیری ها بود و میوه این درخت در عصر ما چیده شد و مردم می چشند وجود داعش و تکفیری ها را.
وی اضافه کرد: از طرفی راه اهل بیت(ع) و عاشورا هم در عصر ما میوه اش به ثمر می رسد، دو درخت از هزار سال قبل نشانده شدند و عصر تولید انبوه میوه هایشان عصر ماست، تکفیری ها و عاشقان خدا.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دین فقط در فضای بدون اجبار و اکراه به دست می آید، خاطرنشان کرد: امام زمان(عج) هم برای براندازی همین اکراه و اجبار قیام می کنند و قیام ایشان هم برای براندازی اجبار و آزادسازی انسان هاست.
وی تأکید کرد: اهل دنیا هر کس به طاغوت کافر شوند به مرحله ای رسیده اند که می توانند به خدا و امام زمان ایمان پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *