برگزاری جشنواره های قرآنی راهی برای انس بیشتر نوجوانان و جوانان با قرآن و عترت است

حامد علیزاده قاری ممتاز جهان اسلام در حاشیه اختتامیه جشنواره «بشارت نور»:
۶ تیر ۱۳۹۶
آیین اختتامیه جشنواره بشارت نور
۷ تیر ۱۳۹۶

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی کاظمی نسب در حاشیه مراسم اختتامیه جشنواره قرآنی «بشارت نور» که در محل تالار شهر مشهد مقدس برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: آنچه در این جشنواره برای من جذابیت داشت مخاطبان این برنامه بودند که همه قشر نوجوان و جوان بودند.
وی اضافه کرد: این مسئله خیلی مهم و جذاب بود که سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد این نسل را با جشنواره ای حساب شده، به سمت قرآن جذب کرده است.
معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه جوانی که به سمت قرآن بیاید، در برابر تهاجمات فرهنگی بیمه شده است، اظهار داشت: جوانان ما امروز در معرض تهاجمات فرهنگی قرار دارند و حجم زیاد شبکه های ماهواره ای و اثرات سوء بخشی از شبکه های مجازی می توانند اثرات منفی روی جوانان ما بگذارند اما جوانی که با قرآن مانوس شد در برابر تمامی این هجمه ها بیمه و ایمن است.
وی خاطرنشان کرد: این جشنواره هم با این هدف برپا شد تا جوانانی که در جلسات محلی و محافل انس با قرآن در محلات مختلف حضور پیدا می کنند را مورد پوشش قرار داده و برنامه های محافل را هدفمند کند تا نتیجه ای مناسب و با هدف قرآن از این جلسات به دست آید.
حجت الاسلام و المسلمین کاظمی نسب با بیان اینکه یکی از ویژگی های نسل جوان علاقه آن ها به کار گروهی و تیمی است، عنوان کرد: همین جشنواره نیز نمونه بارزی از به نتیجه رسیدن کار گروهی و تیمی است، در این جشنواره دیدیم از افرادی که در قرائت، حفظ، تفسیر و مفاهیم قرآن کریم مقام آورده بودند، تقدیر شد تا نتیجه کار و فعالیت قرآنی این عزیزان که اغلب نوجوانان بودند، به آن ها به شکلی ملموس و در قالبی تشویقی ارائه شود.
وی با تقدیر از سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد به دلیل برگزاری جشنواره قرآنی «بشارت نور»، تصریح کرد: جا دارد که از مجموعه شهرداری مشهد، معاونت فرهنگی اجتماعی و مجموعه سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد تشکر کنم که چنین بستری را برای فعالیت های قرآنی ایجاد کردند.
معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در خصوص رسالت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه قرآنی و معارف اسلامی و دینی توضیح داد: در مجموعه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این نتیجه رسیدیم که ما به عنوان دولت فقط باید بسترها و زیرساخت های اجرای برنامه های قرآنی را ایجاد کنیم و بر روی این زیرساخت ها نهادهایی مانند شهرداری مجموعه هایی مانند فرهنگسرای قرآن و عترت را ایجاد کنند تا فعالیت های قرآنی و دینی را به صورت هدفمند انجام دهند.
وی ادامه داد: تجربه به ما نشان داده زمانی که زیرساخت هایی مانند سالن های همایش های قرآنی یا فرهنگسراها و اماکنی برای برگزاری محافل قرآنی ایجاد شود، کسانی که استعداد قرآنی دارند از این فضا استفاده می کنند و ما فقط نظارت بر اجرای صحیح این برنامه ها را خواهیم داشت و نهادهای مردمی به صورت سازمان یافته این فعالیت ها را انجام می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *