برپایی نمایشگاه «روایت چادر فیروزه‌ای» در بوستان کوهسنگی مشهد

کلاسهای بازاریابی ویژه فعالان مشاغل خانگی برگزار می شود
۲۵ تیر ۱۳۹۶
غذای سالم با طعم رقابت
۲۶ تیر ۱۳۹۶

به گزارش سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، نمایشگاه و برنامه فرهنگی «روایت چادر فیروزه‌ای» با هدف ترویج حجاب و عفاف و آشنایی بیشتر مردم با واقعه خونین قیام مسجد گوهرشاد در بخش‌های مختلف نمایشگاهی، تفریحی و سخنرانی برگزار شد.
در این برنامه، در قالب نمایشگاهی، تصاویری از تصویرگری‌های هنرمندان درباره واقعه قیام خونین مسجد گوهرشاد جهت روایت‌گری آن اتفاقات به نمایش گذاشته شده، سخنرانی و برنامه‌های شاد و مفرح از دیگر بخش‌های این نمایشگاه و برنامه فرهنگی است.
در این طرح یک بسته فرهنگی برای خانواده‌ها در نظر گرفته شده تا مردم بیشتر با اهمیت مسئله عفاف و حجاب و واقعه مسجد گوهرشاد آشنا شوند.
همچنین در مسیر رسیدن به محل برگزاری این برنامه، غرفه‌های مختلفی به حالت نمایشگاه ایجاد شده که در این غرفه‌ها برنامه‌های فرهنگی و آموزشی مختلفی برگزار می‌‌شود، از آن جمله کاردستی کودکان و نوجوانان، مشاوره حجاب و عفاف، خوش‌پوشی پسران و خوش‌حجابی دختران و بانوان است که در این غرفه مدل‌های مختلف شال و روسری بستن و چادر سر کردن را آزمایش می‌کنند تا بهترین حالت را برای هر کسی انتخاب کنند و در واقع حجاب افرادی که متقاضی باشند با بهترین حالت ممکن ساماندهی می‌شود.
گفتنی است، مشاوره در غرفه این نمایشگاه رایگان است و بیشتر مربوط به مشاوره‌های حوزه حجاب و عفاف و دخترانه و مادرانه است.
یک نمایشگاه با عنوان «نگارگذر جواهرانه» نیز با نمایش ۲۰ طرح و پوستر، در این نمایشگاه در نظر گرفته شده که با موضوع تاثیر رسانه‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای در دوره جدید بر حجاب و اعتقادات مذهبی مردم می‌باشد.
همچنین در غرفه‌ای امکان کشیدن نقاشی انگشتی توسط بچه‌ها فراهم شده که بچه‌ها به وسیله رنگ‌های مختلف و انگشت نقاشی‌هایی را می‌کشند و این نقاشی‌ها در این غرفه برای عموم مردم به نمایش در می‌آید.
این نمایشگاه از اذان مغرب تا ساعت یازده شب در محل بوستان کوهسنگی مشهد برپا می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *