مراسم رونمایی از دیوارنگار اوریگامی حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد

هنر اوریگامی باید پیام‌رسان صلح و دوستی در جهان باشد
۹ مرداد ۱۳۹۶
جلسات کارگاهی خودباوری و اعتماد به نفس برگزار می شود
۱۱ مرداد ۱۳۹۶

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، دهقان مربی هنر اوریگامی با بیان اینکه تابلوی مذکور اولین طراحی اوریگامی دیواری در کشور با موضوع امام رضا(ع) است، عنوان کرد: ما سعی کردیم به عنوان اولین‌بار در کشور دیوارنگاری با استفاده از هنر اوریگامی با نقشی از حرم مطهر امام رضا(ع)‌ تهیه کنیم تا زائران و مجاوران از این هنر استفاده لازم را ببرند.
وی اضافه کرد: اوریگامی یعنی هنر تازدن کاغذ، این هنر ذهنیت هنرمند را به سمت تمرکز هماهنگی دست و ذهن می‌برد، این هنر با ساده‌ترین وسیله یعنی یک برگه کاغذ، ذهن را وادار به خلاقیت در تازدن و برش می‌کند.
دهقان با اشاره به برگزاری کارگاه‌های آموزشی اوریگامی به دختران مشهدی، اظهار کرد: ما چند کلاس آموزش هنر اوریگامی را در بوستان ریحانه مشهد به همت فرهنگسرای غدیر برای دختران علاقه‌مند به این هنر برگزار کردیم که با این کلاس‌ها گروهی از هنرمندان برای درست کردن تابلوی اوریگامی حرم مطهر امام رضا(ع) آماده شدند.
وی در این مراسم که به همت فرهنگسرای غدیر مشهد برگزار شد، در خصوص این هنر توضیح داد: اوریگامی هنری چینی است که البته در ژاپن تکامل یافته و امروز به مرحله‌ای رسیده که در برخی از مدارس و دانشگاه‌های جهان نیز تدریس می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *