اختتامیه طرح «با هم» در مشهد برگزار شد

میلاد امام مهربانیl
۱۲ مرداد ۱۳۹۶
مراسم اختتامیه جشنواره «آهوانه» در مشهد برگزار شد
۲۱ مرداد ۱۳۹۶

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، جعفر رئیسیان زاده قائم مقام سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد در تشریح جزئیات طرح «با هم» اظهار کرد: یکی از اقدامات شاخص سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد در دوره فعالیت خود طراحی بسته‌ای ویژه در جهت تحکیم روابط خانواده و زوج‌های جوان و تسهیل امر ازدواج با عنوان طرح باشگاه اجتماعی همسران مشهدی (با هم) بود.
وی در همین رابطه ادامه داد: اجرای این طرح نیازمند فرآیندی بود که باید در مسیر سپری شدن قرار می‌گرفت. طراحی برنامه،‌ تشکیل اتاق فکر،‌ رصد برنامه‌های مرتبط با این موضوع، تشکیل بسته‌های ویژه همانند بسته‌های آموزشی،‌ تخفیفات و تسهیلات و آموزش مهارت‌های موردنیاز زوج‌های جوان مشهدی از جمله اقدامات صورت گرفته در این فرآیند بوده‌اند.
قائم مقام سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد در خصوص شروع اجرای این طرح گفت: طی فراخوانی که در سال گذشته در سطح شهر مشهد صورت گرفت،‌ ۱۵ هزار زوج جوان در طرح «با هم» ثبت‌نام کردند که باتوجه به اینکه این طرح در دو قالب عمومی و تخصصی-تکمیلی ارائه شد، از این تعداد ۱۱ هزار زوج در بسته عمومی و ۴هزار زوج در بسته تخصصی-تکمیلی شرکت کردند.
وی با اشاره به اینکه ثبت نام طرح «با هم» از آبان ماه سال گذشته آغاز شد، افزود: روند ثبت‌نام تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری ادامه داشت که در این مدت علاوه بر برگزاری کلاس‌های آموزشی در دوره‌ای ۶ ماهه، اردوهای تفریحی و مهارتی نیز در فروردین و اردیبهشت ماه جاری برگزار شد.
رئیسیان زاده هدف از اجرای طرح «با هم» را تشریح کرد و ادامه داد: شکل‌گیری ارتباط مناسب میان زوج‌های جوان از اصلی‌ترین اهداف برگزاری این طرح بوده است که بر اساس آن محتواهایی را به آن‌ها ارائه دادیم و تلاش شد که زوج‌ها به فعالیت‌های اجتماعی بپردازند و سپس با کمک همیاران خود مورد ارزیابی قرار گیرند و امتیازدهی شوند.
وی عنوان کرد: در این راستا نیز باورها و مهارت های لازم به زوج های جوان و خانواده ها آموزش داده شد.
قائم مقام سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد در پایان ابراز کرد: هم اکنون بر اساس جداول امتیازی که از زوج‌های جوان حاضر در این دوره‌های آموزشی تهیه شده، تسهیلات لازم به زوج‌ها ارائه شده است.
گفتنی است در این مراسم از ۵۵۰ نفر زوج جوان مشهدی شرکت کننده در طرح «با هم» تقدیر بعمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *