مراسم اختتامیه جشنواره «آهوانه» در مشهد برگزار شد

اختتامیه طرح «با هم» در مشهد برگزار شد
۲۱ مرداد ۱۳۹۶
اکران شهری با موضوع شهید حججی
۲۲ مرداد ۱۳۹۶

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، این جشنواره بمناسبت ایام دهه کرامت از اوایل تیرماه سال جاری در فرهنگسرای غدیر کار خود را آغاز کرد و طی آن با کمک بیش از پانصد تشکل مختلف، ۳۵ هزار دختر نوجوان مشهدی برای زائران بارگاه منور رضوی ۳۵ هزار عروسک آهو تولید و در مبادی ورودی شهر به آنان تقدیم شد.
همچنین امسال بخش های دیگری نیز به جشنواره اضافه شد که برای مثال می‌توان به بخش کاغذ و تا(اوریگامی) با حضور ۶هزار دختر نوجوان اشاره کرد که با آثار تولیدی، المان گنبد و بارگاه حرم رضوی ساخته شد و در ترمینال امام رضا(ع) با حضور مسولان از آن رونمایی گردید.
شعرخوانی از جمله بخش های پرمخاطب جشنواره بود که دختران علاقه‌مند و با استعداد در این زمینه شناسایی و بعداز آموزش، در مسابقه شعرخوانی با موضوع امام رضا(ع) شرکت کردند و از ۶ نفر آنان تقدیر شد. در بخش تئاتر نیز از ۶ گروه منتخب تقدیر بعمل آمد.
حسن سلطانی مدیر فرهنگسرای غدیر درباره نقاط قوت جشنواره «آهوانه» اظهار کرد: از اتفاقات بسیار خوبی که در جشنواره سوم رخ داد اهدای تعدادی از عروسک های آهو توسط خود دختران به زائران بود که از آنان خواستیم با گرفتن عکس از این لحظه،خاطره نویسی،کشیدن نقاشی از لحظه اهدای عروسک و یا نقاشی با موضوع امام رضا(ع) و تزئین عروسک، در جشنواره شرکت کنند که به برگزیدگان این بخش ها نیز جوائزی اهدا شد.
وی با اشاره به استقبال خوب شهروندان از این جشنواره خاطرنشان کرد: ویژگی جشنواره آهوانه این است که با شعار خادمان هنری امام رضا(ع)، دختران نوجوان مشهدی را در تولید عروسک آهو به مشارکت می گیرد و از این طریق می توانیم بحث سوغات فرهنگی رضوی را ترویج کنیم تا همه بدانند که می شود سوغات داخلی تولید کرد.
گفتنی است ۸ سفر زیارتی قم نیز ویژه برگزیدگان قرعه کشی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *