رقابتهای تئاتر و سرود گروههای مسجدی برگزار می شود

آغازی برای باهم بودن زوجین مشهدی
۲۲ مرداد ۱۳۹۶
نوجوانان شغل آینده خود را انتخاب می کنند
۲۹ مرداد ۱۳۹۶

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، سید سجاد جلینی مدیر فرهنگسرای انتظار با اشاره به برگزاری جشنواره تئاتر و سرود در بین مساجد گفت: این رقابتها با حضور ۴۰ گروه سرود در بخش دختران، ۵۰ گروه در بخش پسران و ۲۶ گروه تئاتر پسران برگزار می شود.
مدیر فرهنگسرای انتظار با تأکید بر اهداف برگزاری این رقابت ها گفت: برگزاری این مسابقات در بین نوجوانان و جوانان فعال در مساجد ایجاد شور و نشاط و انگیزه می کند تا در کنار آموزش بتوانند در مناسبت‌های مختلف از جمله دهه کرامت، نیمه شعبان و عید غدیر برنامه‌های مفرحی را برای مردم اجرا کنند و همچنین توانایی و رشد خود را در زمینه تئاتر و سرود با دیگر دوستان فعال خود در سایر مساجد بسنجند.
وی با اشاره به اینکه بیشترین مساجدی که با این طرح همکاری داشته‌اند مناطق حاشیه‌ای شهر از جمله دو، سه، چهار و پنج شهرداری‌ بوده‌اند، تصریح کرد: البته به لحاظ جمعیتی این مناطق تراکم بیشتری را نسبت به دیگر منطقه‌ها دارد که همین موضوع می تواند هشداری باشد برای اینکه بیش از پیش به این نقاط توجه شود.
جلینی تصریح کرد: بر همین اساس فرهنگسرای انتظار خدمات ویژه ای را در اختیار این گروه‌ها قرارداده است، از جمله نشست‌هایی در حوزه مسائل اجتماعی و خانواده، اعزام مربی جهت افزایش مهارت‌های آموزشی، برگزاری کلاس‌های مربیگری و اهدای لباس‌های فرم به گروه های سرود از جمله اقداماتی است که فرهنگسرای انتظار انجام داده است.
مدیر فرهنگسرای انتظار اظهار داشت: با شروع این پروژه آمادگی کامل داریم تا هر مسجدی که در آن چند نفر در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری تشکیل گروه داده‌اند هر خدمتی که نیاز دارند برای برگزاری دوره های آموزشی رایگان و تأمین مربی در اختیارشان قرار دهیم.
جلینی در پایان گفت: مسابقات سرود به مدت دو روز و در دو نوبت صبح و عصر در بخش دختران و پسران برگزار می‌شود، مسابقات دختران در خیابان دانشگاه موقوفه مهر فاطمی و پسران خواجه ربیع فرهنگسرای قرآن عترت محل برگزار می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *