نوجوانان شغل آینده خود را انتخاب می کنند

رقابتهای تئاتر و سرود گروههای مسجدی برگزار می شود
۲۹ مرداد ۱۳۹۶
۲۰۰۰ بانو در جشنواره غذای سالم شرکت کردند
۲۹ مرداد ۱۳۹۶

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد،‌ محمدابراهیم حسینیان در خصوص اجرای طرح مدارس شکوفایی در تعدادی از فرهنگسراهای مشهد گفت: هم اکنون جامعه هدف این طرح که از ابتدای تابستان سال جاری در تعدادی از فرهنگسراهای مشهد آغاز شده، تشکل‌های فرهنگی موجود در حاشیه شهر مشهد را شامل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه نوجوانان شرکت کننده در طرح با رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال هستند، ادامه داد: این طرح با هدف ترویج فضای کارآفرینی و با حضور ۵۰ هزار دانش‌آموز برگزار می شود که از این تعداد پنج هزار نفر در فاز دوم و در مرحله بعد ۵۰۰ نفر در فاز سوم گزینش می‌شوند که در نهایت از میان آن‌ها ۵۰ نفر به عنوان نخبه انتخاب و به بنیاد نخبگان و یا پارک علم و فن‌آوری معرفی می‌شوند.
مدیر مرکز فرهنگی خادم الشریعه بیان کرد: افزایش رضایت شغلی در محیط کار، تقویت روحیه کار جمعی، خلاقیت، ایده پردازی و تربیت کار آفرین از جمله اهداف ما در اجرای این طرح است.
وی هدف اصلی این طرح را جمع‌آوری نوجوانان در کنار هم و ارائه چشم اندازی از ۴۰ سالگی آن‌ها عنوان کرد و گفت: مجموعه‌های رشد کسب و کار به فرد کمک می‌کند که با استفاده از امکانات و تجربیات و سرمایه‌گذاری مهارت‌های لازم برای ورود به عرصه زندگی شغلی و کسب و کار را بیاموزند.
حسینیان به حضور و مشارکت اساتید مرکز رشد دانشگاه فردوسی در جهت تعلیم گسترده این طرح اشاره کرد و افزود: مربیان حاضر در طرح مدارس شکوفایی با ارائه کتابچه‌های مخصوص دختران و پسران، نوجوانان را شخصیت‌شناسی می‌کنند که در نهایت با مطالعه و بررسی از شغل ایده‌آل آن‌ها و در نظرگرفتن استعداد و پتانسیل آن‌ها، تصویری از آینده شغلی را در اختیار دانش‌‌آموزان قرار می‌دهند.
وی با بیان اینکه سه جلسه نیز در طرح برگزار می‌شود،‌ اظهار کرد: مساله‌شناسی و آشنایی با اهمیت موضوع در جلسه نخست، توانمندسازی در جلسه دوم و کار به سبک گروهی نیز در جلسه سوم آموزش داده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *