۲۰۰۰ بانو در جشنواره غذای سالم شرکت کردند

نوجوانان شغل آینده خود را انتخاب می کنند
۲۹ مرداد ۱۳۹۶
دانش‌آموزان در زنگ کار «جشن مسئولیت‌پذیری» برگزار کردند
۲۹ مرداد ۱۳۹۶

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ـ تفریحی شهرداری مشهد، مراسم اختتامیه جشنواره غذای سالم با حضور افراد منتخب مساجد و پایگاه‌های بسیج و جمعی از مردم برگزار شد.
محمد یوسفی، مدیر مرکز فرهنگی رسالت، در تشریح جزئیات برگزاری جشنواره غذای سالم اظهار داشت: پس از فراخوان شرکت در جشنواره،‌ افتتاحیه آن در تیرماه سال جاری در محلات مختلف مشهد برگزار شد.
وی ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی و تشویق خانواده‌ها به پخت غذای سالم و سنتی را از اهداف مهم و اصلی این جشنواره برشمرد و گفت: جشنواره غذای سالم با فعال سازی شبکه های مردمی در پهنه شهید بخشی اجرا شد.
مدیر مرکز فرهنگی- اجتماعی رسالت در ادامه عنوان کرد: در این محدوده ۲۰ پایگاه با توزیع متوازن شناسایی کردیم که بتوانیم غالب مخاطب منطقه ای را پوشش بدهیم.
وی با تأکید به اینکه در این راستا از پایگاه‌های بسیج و تشکلهای مردمی برای فعال کردن مخاطبان استفاده کردیم، افزود: هر پایگاه نیز به طور میانگین ۱۰۰ نفر که در مجموع حدود دو هزار نفر مخاطب را شامل می شود، همگی در جشنواره غذای سالم شرکت کردند.
یوسفی عنوان کرد: جشنواره سه دسته غذایی شیرینی، نان محلی، حلوا، ‌آش، دوغ و گروه غذای کوکو را شامل می‌شود که این غذاها با در نظر گرفتن مقاومت اقتصادی با مواد غذایی ساده طبخ می‌شدند.
وی به نوع ارزیابی غذاها در جشنواره اشاره کرد و افزود: کیفیت طبخ و زیبایی ظاهری غذا، توان ارائه فرد در جذب کردن مخاطب در خصوص خواص، مواد اولیه و طبخ، ابداع و خلاقیت در نوع پخت و مسائل مربوط به آن و از همه مهم‌تر ارتباط آن با اقتصاد مقاومتی (یعنی استفاده از مواد اولیه در دسترس، کم هزینه و ساده) شاخص‌های امتیازی مورد نظر در این جشنواره بودند که به کسانی که به این موارد توجه کرده بودند به صورت ویژه امتیازاتی تعلق گرفت.
مدیر مرکز فرهنگی ـ اجتماعی رسالت با بیان به اینکه از برگزیده‌های نفرات اول تا سوم هر پایگاه برای حضور در اختتامیه دعوت به عمل آمده است،‌ گفت: نفرات نخست این برگزیده‌ها نیز جهت تقدیر ویژه به این مراسم دعوت شدند.
وی در پایان عنوان کرد: هم اکنون غذای ۱۸۰ نفر برگزیده در این مرکز فرهنگی داوری می‌شود و همچنین در همایش غذای سالم و نگاه اسلامی- سنتی از فعالان همین پایگاه‌ها هم تقدیر به عمل می‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *