دانش‌آموزان در زنگ کار «جشن مسئولیت‌پذیری» برگزار کردند

۲۰۰۰ بانو در جشنواره غذای سالم شرکت کردند
۲۹ مرداد ۱۳۹۶
بومرنگ؛ مستند مسابقه ای با موضوعات شهروندی
۴ شهریور ۱۳۹۶

حسن سلطانی با اشاره به برگزاری جشنواره «زنگ کار» گفت: یکی از طرح‌های این جشنواره «جشن مسئولیت‌پذیری» دانش‌آموزانی است که از ابتدای تابستان مشغول به کار هستند.
وی ادامه داد: تعداد دانش‌آموزانی که در طول تابستان سرکار می‌روند بسیار است اما تلاش شده که اکنون این جشن برای ۱۲۰ نفر از آن‌ها که از مناطق مختلف مشهد و در شغل‌های متفاوت انتخاب شده‌اند، به صورت نمادین برگزار شود.
مدیر فرهنگسرای غدیر هدف از برگزاری این طرح را جهت‌دهی ذهنیت خانواده‌ها در مسئولیت‌پذیری فرزندانشان اعلام کرد و افزود: مهمترین دستاورد اشتغال دانش‌آموزان در تعطیلات این است که با توجه به اینکه کارفرماها کاری را به دانش‌آموزان می‌سپارند، به نوعی آن‌ها را دارای مسئولیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه دانش‌آموزان شرکت‌کننده در «جشن مسئولیت‌پذیری» در پایه اول و دوم دبیرستان مشغول به تحصیل هستند، عنوان کرد: دانش آموز در این طرح مسئولیتی را به واسطه کار کردن در مشاغل مختلف به عهده می‌گیرد که ممکن است گاه موفق باشد و گاه با شکست مواجه شود که به صورت کلی این موفقیت‌ها و شکست‌ها منجر به توانمندی دانش‌آموز در عرصه مسئولیت پذیری می‌شود و کم کم با مسائل واقعی جامعه و محیط بازار آشنا می‌شود و خودش را برای وارد شدن به عرصه اجتماعی آماده می‌کند.
سلطانی به بیان یکی از آسیب‌های موجود در جامعه فارغ‌التحصیلان بیکار موجود در جامعه پرداخت و اظهار کرد: آن‌ها در طول سال‌های تحصیل تنها به درس و مباحث تئوری اتکا کرده‌اند و فقط با به دست آوردن اطلاعات به صورت نظری رشد کرده‌اند.
وی تصریج کرد: این در صورتی است که افراد در کنار این مسائل برای ورود به بخش‌های اقتصادی و اشتغال نیاز دارند که در این حوزه‌ها توانمند باشند و مسئولیت‌پذیری و تحمل سختی‌ها نیز ناشی از همین مباحث است. بنابراین نیاز است که افراد در کنار فراگیری اصول تئوری، آشنایی با مسائل عینی را نیز در نظر بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *