نذر شیرین؛ هنرجویانی که هنر خود را نذر کردند

جشن های قربان تا غدیر
۱۹ شهریور ۱۳۹۶
جشن های قربان تا غدیر
۱۹ شهریور ۱۳۹۶

فاطمه سلیمی مدیر اداره آموزش شهروندان با اعلام این خبر در ادامه گفت: در طرح نذر شیرین بعد از اطلاع رسانی ، کارگاه آموزشی رایگان شیرینی خشک توسط واحد آموزش فرهنگسراها و مناطق شهرداری برگزار می شود و علاقه مندان به صورت داوطلبانه پس از حضور در کارگاه و فراگیری روش پخت ، به پخت شیرینی ، بسته بندی و تزیین آن اقدام می کنند تا برای اهدا به نیازمندان و توزیع در مراکز هدف آماده شود.
سلیمی با تأکید بر توجه به پیوست اجتماعی در برنامه های اداره آموزش اذعان کرد: گروهی از هنرجویان این اداره با عنوان بانوان خادم الرضا (ع) در برنامه های خیریه به مناسبت های مختلف شرکت می کنند. اعضای این گروه با شرکت در دوره های آموزشی و کسب مهارتهای هنری که فرا می گیرند به مردم خدمت رسانی می کنند.
وی به رویکردهای مردمی این اداره در برنامه های خود اشاره کرد و اظهار داشت: این اداره در برنامه های خود افزایش مشارکت مردمی و فراگیری تعداد مخاطب را مدنظر قرار می دهد و ترویج فعالیت های حسنه و داوطلبانه با استفاده از ابزار هنر را در برنامه های خود دنبال می کند.
مدیر اداره آموزش شهروندان تصریح کرد: از طرح های دیگر این باشگاه ، طرح سفره های همدلی با رویکرد اطعام نیازمندان در ماه مبارک رمضان را می توان نام برد که دوسال پیاپی در فرهنگسراها و هم چنین مناطق شهرداری با همکاری مربیان و هنرجویان اداره آموزش برگزار شده است.
وی با تأکید بر اهداف برگزاری این طرح تصریح کرد: این طرح تاکنون استقبال و مشارکت خوب بانوان هنرجو در فرهنگسرا و مساجد و تشکل ها را به همراه داشته است و حدود ۲۰۰ کیلو با ۱۰ هزار عدد شیرینی در ۲۰ مرکز از جمله خیریه ها ، برخی مراکز بهزیستی و ایستگاه های صلواتی جشن های عید غدیر توزیع می شود.
سلیمی گفت: سازمان فرهنگی تفریحی به شکرانه این بزرگترین عید الهی در ترویج سنت حسنه اطعام در عید غدیر تلاش دارد تا با استفاده از ظرفیت های خود در این کار خیر پیشتاز باشد و با مشارکت مردم ، لبخند را به لب های نیازمندان نشانده تا همه در شادی این عید سهیم باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *