مفاهیم عاشورایی با زبان هنر بیان شود

کودکان «بر بال فرشته» به زیارت امام حسین (ع) می روند
۲۷ مهر ۱۳۹۶
به حقوق همسایه احترام بگذاریم
۳۰ مهر ۱۳۹۶

هادی فاضل، مدیر فرهنگسرای قرآن و عترت با اعلام این مطلب در ادامه گفت: تبیین وقایع عاشورا در قالب هنر نمایش تأثیر بسیار زیادی در اذهان مخاطبان بویژه کودکان و نوجوانان دارد.
مدیر فرهنگسرای قرآن و عترت اظهار داشت: تصویر سازی وقایع عاشورا برای کودکان و نوجوانان زمینه آنها را برای پذیرش فرهنگ عاشورا آماده می کند و با هنر تعزیه خوانی می توان ارزشها و مفاهیم را به مخاطبان بخوبی منتقل کرد.
فاضل تأکید کرد: دانش آموزان با هنر تعزیه خوانی آشنایی چندانی نداشتند و با تماشای این نمایش با این هنر آشنا شدند و برای آنها جذاب و موثر بوده است.
وی تصریح کرد: بعد از اجرای این نمایش برخی دانش آموزان علاقه مندی خود را برای فعالیت در این هنر آئینی اعلام کردند و همین موضوع زمینه را برای تداوم تعزیه خوانی فراهم می کند.
فاضل با اشاره به برگزاری برنامه تعزیه خوانی در سالن فرهنگسرای قرآن و عترت گفت: مفاهیم عاشورایی اگر با زبان هنر بیان شود ماندگاری بیشتری خواهد داشت و در عرصه های اجتماعی هم اثر گذاری بیشتری دارد.
مدیر فرهنگسرای قرآن و عترت افزود: به مدت هفت روز تعزیه خوانی با موضوع رشادتهای حضرت علی اکبر (ع) برای پسران و حضرت زینب (س) برای دختران و عموم مخاطبان برگزار می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *