با آموزش های شهروندی، نشاط و آگاهی ایجاد می شود

#همسایه داری
۸ آبان ۱۳۹۶
ویژه برنامه های روز ۱۳ آبان در سطح شهر مشهد
۱۲ آبان ۱۳۹۶

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد مقدس، فاطمه سلیمی با اعلام این خبر اظهار کرد: اداره آموزش سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد در ۱۷ فرهنگسرا و مرکز فرهنگی و در ۱۳ منطقه شهری مشهد اقدام به برگزاری دوره های آموزشی می کند.
وی با اشاره به اینکه دوره های آموزشی اداره آموزش سازمان در دو زمینه مهارت و فرهنگ عمومی برگزار می شود، افزود: در فرهنگ عمومی دو موضوع آسیب های جامعه و فرهنگ شهروندی ارائه می گردد و بر اساس پژوهش های انجام شده در مشهد مقدس تدوین شده است.
سلیمی بیان کرد: نگاه ما در حوزه مهارت این هست که بانوان ما بعد از آموزش دستاورد های خود را به مرحله فروش برسانند، لذا موضوع اقتصاد مقاومتی در این فعالیت ها و مهارت ها ارائه می شود و همچنین در محیط زندگی و خانواده می توانند از آن استفاده کنند.
رئیس اداره آموزش سازمان فرهنگی و تفریحی با بیان اینکه مبحث آموزش در شهر مشهد مقدس باید گسترده تر دنبال شود، خاطرنشان کرد: نزدیک به ۲۰۰ رشته آموزشی در فرهنگسراهای ما ارائه می شود، با این نگرش مخاطبین منطقه ای ما برای کسب آموزش های لازم به فرهنگسراها مراجعه می کنند.
وی تصریح کرد: تعداد ۱۲۸۷ استاد در سایت سامانه آموزشی اداره آموزش سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد مقدس ثبت شده اند، با این نگرش به دانشکده ها و مراکز آموزشی اعلام کرده ایم که دانشجویان نخبه آنها به منظور فعالیت در قالب مربی آموزش برای ما اولویت دارند.
رئیس اداره آموزش سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد مقدس با اشاره به اینکه بحث ترکیب فرهنگ و هنر یکی از موضوعاتی است که در آموزش ها به آن توجه ویژه ای داریم، تشریح کرد: بانوان ما طبق آموزش هایی که در بحث شیرینی پزی دیده بودند توانستند در عید غدیر سال جاری ۲۰۰ کیلو شیرینی به تعداد ۱۰ هزار عدد تهیه کنند و آنها را به صورت رایگان در اختیار خیریه های مناطق سطح شهر قرار دهند.
سلیمی تأکید کرد: از ابتدای سال جاری ۳۵ هزار و ۶۸۶ نفر به عنوان فراگیر در برنامه های ما مستقر بوده و آموزش دیده اند.
رئیس اداره آموزش سازمان فرهنگی و تفریحی ادامه داد: با توجه به رویکرد جدید شهرداری و شورای شهر پنجم در بحث فرهنگ شهروندی هم اکنون به صورت مستمر این مبحث را دنبال می کنیم، به عنوان مثال از هفته جاری بحث آموزش های فرهنگ شهروندی در قالب طرح «آشنا» با شعار آموزش های شهروندی، نشاط و آگاهی برای کودکان، خانواده و افراد بزرگسال در فرهنگسراها و مناطق گوناگون شهرداری مشهد شروع خواهد شد.

سیستم نظردهی برای این مطلب توسط مدیریت بسته شده است.