فجرانه انقلاب در فرهنگسرای خادم الشریعه برگزار شد

شب خاطره انقلاب مشهد در فرهنگسرای بهشت
۲۱ بهمن ۱۳۹۶
۲۲ نقطه از شهر مشهد نور افشانی می شود
۲۱ بهمن ۱۳۹۶

مدیر فرهنگسرای خادم الشریعه از برگزاری برنامه فجرانه به مناسبت ایام الله دهه فجر در این فرهنگسرا خبر داد.

مدیر فرهنگسرای خادم الشریعه از برگزاری برنامه فجرانه به مناسبت ایام الله دهه فجر در این فرهنگسرا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد، محمد ابراهیم حسینیان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: نحوه اجرای برنامه های فجرانه به این شکل است که ابتدا از طریق انجمن اولیاء و مربیان، شورای اجتماعی محلات و فرخوان های اعلام شده، خانواده ها شناسایی شده و کارت های دعوت به منازل شرکت کنندگان در این برنامه ها تحویل داده می شود.

وی با بیان اینکه کارت های دعوت به دو بخش خانم ها و آقایان تقسیم شده است، افزود: بازی هایی که آقایان شرکت کننده در مسابقات ما در آنها شرکت می کنند شامل هفت سنگ، پرتاب حلقه، بارفیکس و طناب زنی، تفنگ بادی، تیر و کمان، پنالتی و پرتاب دارت خواهد بود و مادران و دختران نیز در سالن ورزشی هفت آیتم اعصاب سنج، پنالتی، تیر و کمان، تفنگ بادی ، هفت سنگ و پرتاب حلقه خواهند گذرانید.

مدیر فرهنگسرای خادم الشریعه خانواده محور بودن را مهمترین نکته قوت این برنامه ها دانست و گفت: در برنامه فجرانه، تعاون و همکاری بین افراد خانواده برای رسیدن به هدف شکل می گیرد ضمن اینکه در لایه نمادها فضاسازی مناسبی در فرهنگسرا طراحی شده است.

حسینیان افزود: شالوده این برنامه ها با تم انقلاب است و مجری نیز در بین برنامه ها به موضوعات، دستاوردها و وظایف ما در قبال انقلاب اشاره خواهد کرد.

وی رویکرد این طرح را تعظیم شعائر و بزرگداشت ایام دهه فجر عنوان کرد و گفت: در کنار بزرگداشت انقلاب اسلامی شادی و نشاطی در بین اعضای خانواده ها ایجاد می شود.

حسینیان ضمن ابراز امیدواری بر اینکه در اذهان خانواده ها حک شود که تکریم انقلاب اسلامی از ارزش ها محسوب می شود تاکید کرد: اجرای طرح های خاص چالش های خاص خودش را دارد و برگزاری این برنامه ها نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

حسینیان خاطر نشان کرد: ما در گستره محیطی فرهنگسرا سعی کردیم عدالت را در موضوع دعوت از خانواده ها رعایت کنیم، به همین مدعوین هر شب ما مربوط به یکی از محلات بلوار توس هستند.

وی بومی بودن تمامی عوامل این طرح را یکی از نکات بارز آن عنوان کرد و افزود: سعی کرده ایم از محصولات و دستاوردهای هنرجویان دراین برنامه ها استفاده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *