گزارشی از نظرات مردم در مورد برنامه های هفته درختکاری

برنامه درختکاری عمومی با تجلیل از فعالان محیط زیست و فضای سبز
۱۶ اسفند ۱۳۹۶
مهربانوی فرهیخته؛ گردهمایی بانوان فرهیخته فرهنگی، هنری و ورزشکار
۱۶ اسفند ۱۳۹۶

در هفته درختکاری برنامه های متنوعی در مناطق توسط سازمان اجتماعی و فرهنگی برگزار شد و گزارش پیش رو نظرات مردم در مورد برنامه های هفته درختکاری است.

مریم زمانی یکی از حاضرین در برنامه روز درختکاری که در منطقه ۱۱ شهرداری مشهد در حال برگزاری است در این خصوص می گوید: از مسولین شهرداری بخاطر تدارک دیدن این برنامه سپاسگذارم.

او ادامه می دهد: من برنامه هایی از این دست را دنبال کرده و سعی می کنم مشارکت فعالی در این زمینه ها داشته باشم.

زمانی می گوید: مدیر مهد کودکی که پسرم به آن می رود از این برنامه بسیار استقبال کرده و حضور بچه ها در این برنامه ها را لازم می داند.

 

فاطمه غلامی یکی دیگر از شرکت کنندگان در جشن روز درختکاری در این زمینه می گوید: چنانچه شهرداری در خصوص این برنامه خوب تبلیغات بیشتری از قبیل بنر و … در سطح شهر انجام دهد شاهد استقبال بیشتری نسبت به آن خواهیم بود.

 

افسانه وطن پور، یکی از فعالان محیط زیست در خصوص علت حضورش در این جشن می گوید: من یکی از اعضای گروه همیاران محیط زیست هستم که بصورت مردمی فعالیت می کند.

خانم وطن پور ادامه می دهد: این گروه برنامه های هدفمندی از قبیل پاکسازی، آموزشی و تفریحی اجرا می کند.

وی پیشنهاد می کند بدلیل بالارفتن میزان آلودگی در کلان شهری همچون مشهد این برنامه ها بیشتر برگزار شود.

 

محمدرضا توفیقی عضو هیئت مدیره انجمن محیط زیست و حیوانات با بیان اینکه حدود ۴ سال از فعالیتش در زمینه های مختلف می گذرد عنوان می کند: ما تلاش مان این است که در جهت ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست در شهر مشهد اقدامات مثبتی انجام دهیم، بنابراین برای مدارس آموزش های مختلف مربوط به این موضوع را برگزار می کنیم.

توفیقی می گوید: ما بزرگترین ngo استان خراسان محسوب شده و از لحاظ عملی و نیز از جهت طرح ها و برنامه هایی که داریم توانسته ایم گام های مثبتی در این زمینه برداریم.

 

شکوه امین الرعایا یکی از مخاطبان میانسالی است که در حین کاشتن نهال به سراغش می رود.

او می گوید: من برنامه های درختکاری را خیلی دوست دارم و با توجه به اینکه در منزل خودم نیز این قضیه را دنبال میکنم با عشق و علاقه برای حضور در این برنامه حاضر شدم.

خانم امین الرعایا می گوید: من نسبت به این نهالی که امروز کاشتم احساس مسولیت کرده و علاقمندم در آینده به بار نشستن آن را مشاهده کنم.

وی امیدوار است با برگزاری بیشتر چنین برنامه هایی محیطی سالم و به دور از هرگونه آلودگی در اطراف مان بوجود آید.

 

خانم صادقی نیز در حال کاشتن نهال است. او آنچنان با شور و علاقه اینکار را انجام می دهد که تا آخرین ذرات خاک اطراف نهال را خودش درون خاک می ریزد.

او می گوید: من با عشق و علاقه فراوانی به این جشن آمدم، زیرا این برنامه ها تاثیر زیادی در بوجود آمدن روحیه شاد و سرزنده در من می گذارد.

 

قربانعلی بادرونج یکی از پاکبانان زحمتکش این منطقه است. او که امروز در کنار سایر همکارانش در این جشن شرکت کرده در این باره می گوید: امروز در مراسم روز درختکاری از من و سایر پاکبانان محله تقدیر بعمل آمد و این اقدام خستگی شبانه روزی ما را برطرف کرد و بسیار خوشحال شدیم.

او ادامه می دهد: امروز با وجود سردی هوا و بارش باران شهروندان استقبال خوبی از این برنامه داشتند.

 

مهدی جعفرزاده در مورد این برنامه که با حضور شهروندان، شهردار و جمعی از مسولین منطقه ۱۱ برگزار شد می گوید: همان طور که مستحضر هستید هر کدام از روزهای هفته درختکاری با عناوین مختلفی نامگذاری شده است و امروز نیز جشنی با عنوان ” روز درختکاری، ورزشکاران و هنرمندان” نامگذاری شده است.

او ادامه می دهد: آیین تکریم و تجلیل از کارگران و پرسنل فضای سبز شهری که در سال گذشته در حین کار آسیب دیدند یکی از برنامه های ارزنده و خوب این جشن است که به این عزیزان روحیه و نشاط خاصی می بخشد.

 

آقای توکلی که به همراه خانواده در جشن هفته درختکاری شرکت کرده در این باره می گوید: برنامه هایی که با حضور و مشارکت مردم برگزار می شود باعث می شود حس مسولیت پذیری در شهروندان تقویت شود.

وی معتقد است برگزاری هر چه پر شور تر این برنامه ها باعث می شود شهری با فضای سبز مناسب و شهروندانی با روحیه با نشاط بوجود آید، زیرا شهر مشهد شهر بهشت لقب گرفته و لازم است نشانه های چنین شهری را نیز دارا باشد.

 

محمود جلائیان نیز این برگزاری این جشن ها را در جهت بالا بردن روحیه همکاری و با هم بودن فوق العاده می داند و می گوید: ما نباید انتظار داشته باشیم دولت همه چیز را برای ما فراهم کند و خود ما نیز باید در انجام چنین فعالیت هایی مشارکت داشته باشیم، مثلا در بحث محیط زیست خود مردم باید مشارکت و احساس تعهد و مسولیت داشته باشند.

جلائیان ادامه می دهد: حضور اعضای خانواده که به همراه یکدیگر در این جشن حضور دارند همچنین سبب تحکیم روابط بین اعضا و پیوند محکم تر عواطف افراد خانواده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *