مصائب آزادگان برای مردم مشهود نیست

آیین تجلیل از همسران آزادگان در فرهنگسرای امت
۲۲ اسفند ۱۳۹۶
اپلیکیشن مشهدی شو درگاه انتقال معلومات به زائران
۹ فروردین ۱۳۹۷

مدیر موسسه فرهنگی پیام آزادگان گفت: ما در موسسه فرهنگی پیام آزادگان چند رسالت داریم که مهمترین آن تجلیل و تکریم آزادگان است.

عرفانیان در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد اظهار کرد: آزادگان در تعریف ما نیمه پنهان جنگ هستند و سختی هایی که در دوران اسارت تحمل کردند برای مردم مشهود نیست.

وی با بیان اینکه این موضوع منحصر به جنگ ما نبوده و در تمام دنیا به این شکل است یادآور شد: تمام مصائبی که بر سر یک اسیر می آید مخفی بوده و ما در این موسسه برای حل این موضوع دو اقدام انجام می دهیم.

مدیر موسسه پیام رسالت افزود: وظیفه ما این است که آنچه که آزادگان از لحظه اسارت در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، معیشتی، سبک زندگی، درمان و حوزه های مختلف دیگر رنج برده اند این است که این موارد را در قالب فیلم و کتاب و … به آحاد جامعه حال و آینده معرفی کنیم.

وی عنوان کرد: بخش دیگر کار ما تجلیل از این عزیزان است که تاریخ مملکت ما را ساخته اند و به پایداری دین اسلام کمک کرده اند.

عرفانیان خاطر نشان کرد: باید به این نکته نیز توجه کنیم که اگر خود اسرا مظلوم هستند خانواده های آنها مظلوم ترند و بسیاری از آنها همسران قبل از اسارت آزادگان هستند.

وی با بیان اینکه این بانوان هم دوری و بی خبری از همسرشان را تحمل کرده اند و هم اینکه به تنهایی فرزندشان را بزرگ کرده اند یادآور شد: مادران شهدای دوران اسارت نیز در این همایش تقدیر شدند.

عرفانیان افزود: تاکنون به موضوع اسارت و همسران آزادگان در حوزه های مختلف از قبیل تئاتر و فیلم و … پرداخته نشده و ما امیدواریم با برگزاری این همایش گام مثبتی برای ورود به این موضوع داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *