اجرای ۲۰۰ ویژه برنامه ماه مبارک رمضان در سطح شهر مشهد

دورهمی شاد شبهای رمضان مردم مشهد در جشنواره رحمت
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در نشست خبری بیان کرد:
اجرای ۲۰۰ ویژه برنامه ماه مبارک رمضان در سطح شهر مشهد
در این برنامه‌ها موضوع تدبر در قرآن کریم و معرفی نهج‌البلاغه و آموزه‌های آن مورد توجه و تاکید قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، هادی بختیای با بیان این مطلب در نشست خبری سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد مقدس که با شعار «بهار جانها» در سالن شهدا برگزار شد، اظهار کرد: ۲۰۰ ویژه برنامه قرآنی، فرهنگی و مذهبی ماه مبارک رمضان در سطح شهر مشهد در نظر گرفته شده که تمرکز این برنامه‌ها در عرصه میدان شهدا، بوستان کوهسنگی، بوستان بهار و بوستان ملت خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه فرهنگسراها، محلات و مناطق مختلف مشهد میزبان حضور مردم در ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان هستند، بیان کرد: در این برنامه‌ها موضوع تدبر در قرآن کریم و معرفی نهج‌البلاغه و آموزه‌های آن مورد توجه و تاکید قرار دارد.

رمضان ماه بهار دلها و ضرورت آماده‌سازی برای حیات معنوی
معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با تاکید بر اینکه فضای ماه مبارک رمضان باید فضایی با نشاط و مفرح باشد، توضیح داد: این حس و حال در آغاز سال و بهار طبیعت وجود دارد. از آنجا که ماه رمضان نیز بهار جانها است، ضرورت دارد شادی و نشاط معنوی و آماده‌سازی برای حیات معنوی در افراد رقم بخورد و این حس در آنان ایجاد شود.
بختیاری هدف از برگزاری جشنواره رمضانی در عرصه شهدا را ایجاد فضای تعامل اجتماعی خواند و ابراز امیدواری کرد: مومنان با حضور خود و مکث اجتماعی در عرصه شهدا، از بهره‌های معنوی این ماه استفاده شایسته ببرند.
وی با اشاره به اینکه نیایش و گفتگو با خداوند محور فعالیت‌های ماه رمضان است، افزود: به این منظور از قاریان برجسته ملی و بین‌المللی برای حضور در عرصه شهدا دعوت شده و در عین حال خوانندگان برجسته کشور نیز در این مراسم حضور می‌یابند و مناجات خوانی صورت می‌گیرد.
اجرای سرودهای ملی و دینی و حضور شخصیت‌های برجسته کشوری
معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با بیان اینکه در حاشیه برگزاری این نمایشگاه در عرصه شهدا سرودهای ملی و دینی نیز نواخته می‌شود، گفت: همچنین از شخصیت‌های فرهنگی اجتماعی نیز دعوت به عمل آمده و آنان از تجربیات دینی و معنوی خود با مردم سخن می‌گویند. در عین حال فضایی ایجاد شده تا پذیرایی از حاضران با دسر و غذا صورت گیرد.
بختیاری ادامه داد: برنامه‌ریزی برای اجرای ویژه برنامه‌های رمضانی در عرصه شهدا با هدف افزایش تعاملات بین اعضای خانواده در این برنامه‌ها صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی جلسات قرآنی در روزنامه شهرآرا و شهرآرا محله صورت می‌پذیرد، اظهار کرد: همچنین در حوزه گردشگری نیز جشنواره رمضان برپا می‌شود؛ این جشنواره درصدد است با مراکز اقامتی، تجاری و فروش کالا هماهنگی‌هایی صورت داده و از غیرمشهدی‌ها دعوت کند برای زیارت در ماه مبارک رمضان در مشهد مقدس حاضر شده و از برنامه‌های شهر استفاده کنند.
معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد به برپایی افطاری دورهمی اشاره کرد و توضیح داد: تلاش می‌شود سنت‌های قدیمی ماه مبارک رمضان مانند سحری خوانی اجرا شود و انسجام اجتماعی در این برنامه‌ها تقویت گردد.
بختیاری با اشاره به برپایی مسابقات فوتسال جام محلات مشهد، بیان کرد: حضور لیگ‌ها و تیم‌های حرفه‌ای در این مسابقات ممنوع شده تا افراد با هویت محله‌ای در این دور از مسابقات شرکت کنند.
وی افزود: همچنین در منطقه ۶ مشهد و در مصلی قدیم نیز ویژه برنامه‌ای در ۱۰ شب با موضوع نهج‌البلاغه و بیان آموزه‌های آن تدارک دیده شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *