همایش مدیریت کارآفرینی در خانه برگزار شد

جلسات کارگاهی خودباوری و اعتماد به نفس برگزار می شود
۱۱ مرداد ۱۳۹۶
میلاد امام مهربانیl
۱۲ مرداد ۱۳۹۶

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی شهرداری مشهد تفریحی مدیر مرکز فرهنگی بهرمان، در خصوص برگزاری این گردهمایی، گفت: این همایش ویژه زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست منطقه ۵ شهرداری مشهد برگزار شد.
زهرا محمدی نیک با اشاره به هدف برگزاری این همایش بیان کرد: ترویج فرهنگ کسب و کار خانگی در بین بانوان با تکیه بر اصول اقتصاد مقاومتی از اهداف برگزاری این همایش بود.
او با اشاره به لزوم ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کار به ویژه برای زنان سرپرست خانوار، اظهار داشت: با توجه به اینکه بسیاری از خانم های سرپرست خانوار و یا بد سرپرست در مناطق حاشیه شهر دارای هنرهای مختلف هستند ، می توانیم با ایجاد مشاغل خانگی خرد هم در راستای تحکیم بنیان خانواده تلاش کرده و هم با بالقوه کردن پتانسیل توانمندی زنان در حوزه اشتغال و اقتصاد خانواده‌هایشان گامی مثبت بر‌داریم.
محمدی نیک گفت: در این همایش آموزش های لازم با موضوع اینکه بانوان چگونه می توانند با بهره گیری مناسب از توانایی های خود و با استفاده از حداقل امکانات موفق به درآمدزایی شده و به خودکفایی برسند، ارائه شد.
مدیر مرکز فرهنگی بهرمان اضافه کرد: بسیاری از این بانوان برای فروش هنرهای دستی خود مشکل دارند و به دلیل ناآگاهی نمی‌توانند از این هنر خود کسب درآمد کنند ما در این همایش یک روزه با دعوت از اساتید مجرب راهکارهای استفاده بهینه از توانمندی هایشان را به آنها آموزش دادیم.
وی افزود: آموزش چگونگی بهره گیری از بازاریابی اینترنتی و رقابت در بازار کار از دیگر موضوعات این همایش بود و این موضوع نیز که چگونه بانوان می توانند محصولات خود را با بهره گیری از فضای مجازی به فروش برسانند به آنها آموزش داده شد.
مدیر مرکز فرهنگی بهرمان اضافه کرد: بانوان به این شیوه می توانند در حین بودن در منزل و رسیدگی به فرزندان خود و سایر کارهای منزل همچنین با کمترین مخارج به یک درآمد زایی قابل توجه نیز داشته باشند.
محمدی نیک گفت: آموزش مشاغل خانگی به بانوان دو سال است که به طور جدی در این مرکز مورد توجه قرار گرفته است و امیدواریم با برگزاری این چنین همایش‌هایی ضمن گره گشایی از مشکلات این قشر در حوزه مسایل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، شاهد زنان توانمند در عرصه‌های مختلف باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *