بازگشت برای اجرای اپرای عروسکی به مشهد بعد از ۱۴ سال

تجربه جهانی ایده “خیابان غذا” و نشاط مشهدی ها
۹ فروردین ۱۳۹۷
خیابان غذا یک اتفاق متنوع برای مردم مشهد
۹ فروردین ۱۳۹۷

کارگردان اپرای عروسکی رستم و سهراب در مشهد، برپایی اپرای عروسکی در مشهد را برای زائران علی بن موسی الرضا(ع) در کنار زیارت عاملی برای بهره مندی از مضامین فرهنگی این شهر عنوان کرد.

بهروز غریب پور گفت: نمایش اپرای عروسکی در دنیا توسط کارگردانان برای قشر کودک به نمایش در می اید ولی من اجرای این نمایش را برای مخاطبان مختلف با مضامین متفاوت اجرا می کنم.

وی ادامه داد: داستان رستم و سهراب را حماسی، داستان مولوی را عارفانه، داستان عاشورا را مذهبی و سایر داستان ها را متناسب با زبان عروسک و تئاتر به اجرا در می آورم.

این کارگردان مطرح تئاتر بیان کرد: ۱۵ سال پیش با اهداف اجرای اپرای ملی، اهمیت آشنایی مخاطبان با اجرای نمایش عروسکی و آنچه آفریده می شود بر اساس مضامین فرهنگی و اندیشه عرفانی و اسلامی در این زمینه گام برداشتم.

غریب پور افزود: ۱۴ سال پیش در سالن شهید هاشمی نژاد مشهد اجرا داشتم و امسال نیز به درخواست مدیریت گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد اپرای رستم و سهراب را برای مردم این شهر که بزرگان تئاتر زیادی دارد به اجرا در می آورم.

وی بااشاره به ظرفیت شهر مشهد به لحاظ دارا بودن مخاطب از اقشار مختلف کشور به عنوان زائر و توریست، گفت: اینگونه فعالیت های فرهنگی برای گردشگران به عمق سفر آنها می افزاید.

غریب پور افزود: این اتفاق مبارکی است زائرانی که برای زیارت حضرت امام رضا(ع) می آیند در جمع تماشاگران ما باشند و با مضامین فرهنگی و غنی این شهر و کشور آشنا شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *